قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / اخبار و مقالات سلامت / روش های برخورد صحیح در محیط کار کدامند

روش های برخورد صحیح در محیط کار کدامند

روش های برخورد صحیح در محیط کار کدامند

در هر محیط کار شرایط خاصی برای استخدام افراد جدید وجود دارد. اما ویژگی مشترک تمام محیط‌های کاری، نحوه‌ برخورد در محیط کار و رفتار کارکنان است که اتفاقا یکی از پارامترهای مهم برای استخدام شمرده می‌شود. کارفرمایان برای استخدام کارکنان جدید، علاوه بر مهارت‌ها و توانایی‌های افراد، تعهدات کاری و شخصیت آنها را نیز مد نظر قرار می‌دهند. در هر محیطی آداب مخصوصی برای رفتار صحیح وجود دارد. محل کار نیز از این قاعده مستثنی نیست. چه از سوی کارفرما و چه کارمند و چه افراد دارای مشاغل آزاد رفتار حرفه‌ای خاصی مورد توقع است. بخشی از برخورد و رفتار صحیح در محیط کار را کارفرمایان و مراجع قانونی مشخص می‌کنند، اما برخی دیگر از این رفتارها در تمامی محیط‌های کاری یکسان می‌باشد. کسانی که در محیط‌های اداری و شلوغ کار می‌کنند، گاهی اوقات دشوار است که روی تمام رفتار‌های خود تسلط داشته باشند و کاری غیر‌عادی و نامتناسب با محیط کار انجام ندهند. بعضی عادت‌ها باعث می‌شود بدون این‌که حتی متوجه شویم، در دید همکاران و حتی رئیس خود تبدیل به یک کارمند نالایق و غیر‌حرفه‌ای شویم. ترک کردن این عادت‌ها کار سختی نیست اگر از آن‌ها آگاه باشیم.

در اینجا به بیان برخی از روش های برخورد صحیح در محیط کار خواهیم پرداخت :

با دقت به حرف‌های کارفرما گوش دهید : معمولا کسی از کارمند جدید انتظار ندارد که در همان روز نخست، بتواند به اندازه‌ی کارکنان قدیمی کار انجام دهد. بیشتر کارفرماها می‌دانند که کارکنان استخدام شده‌ی جدید، نمی‌توانند یک روزه همه چیز را یاد بگیرند. بنابراین در مورد اشتباهات خود نگران نباشید و فکر نکنید که اگر روز اول کار، با دردسر روبه‌رو شده‌اید، در آینده نیز وضع به همین منوال خواهد بود. تا حد امکان روی یادگیری بیشتر تمرکز کنید و به دقت گوش دهید تا نکاتی را که به شما گفته می‌شود از دست ندهید. مراقب باشید که یک اشتباه را دو بار تکرار نکنید. هنگامی که کارفرما در حال صحبت است، به‌دقت به صحبت‌هایش گوش دهید و آنها را به خاطر بسپارید، تا مجبور نشوید که دوباره سؤال کنید.

خیلی راحت نباشید : مطمئنا، جامعه روز به روز اصولی تر شده است. مردم برای کار خود لباس عروسی نمیپوشند و در گفتگوهایشان بیشتر مراقب هستند. این بدان معنا نیست که پوشیدن کت شلوار و مشقت کشیدن، رفتار اداری قابل قبول است. تصور خود را در ظاهر، نگرش و اقدامات خود در نظر بگیرید. فرض نکنید همه فکر می کنند عملکرد آزادانه ی شما اهمیتی ندارد و مشکلی ایجاد نمی کند.

منصف باشید : عادلانه رفتار کنید و سوگیری نداشته باشید، نظرات شخصی را در کار دخیل نکنید. خود محور نباشید و در تعامل با افراد دیگر و موقعیت باشید، نسبت به همکاران خود پذیرا باشید و فرصت‌ها را شریک شوید.

وامدار فرد یا گروهی نباشید : سعی کنید بیش از اندازه به گروه یا فرد خاصی وابسته نشوید در هر شرکتی بخش های مختلفی فعالیت می کنند و برخی کارکنان سازمان بیشتر از سایرین با یکدیگر صمیمیت دارند شما سعی کنید با همه در ارتباط باشید اما به هیچ کدام بیش از اندازه وابسته و وامدار نشوید.

حفظ آرامش : گاهی حق باشماست حرفی کاملا حرفه ای دارید،یا اخلاق حرفه ای مد نظرتان است گاهی به شما بی احترامی شده و یا از مساله ای به شدت ناراحت اید. از روش های مختلف سعی می کنید حرف حق تان را به گوش همکاران و مسئولان برسانید اما گوش شنوایی نیست در این مورد بد ترین گزینه از دست دادن آرامش است. فریاد  حتی اگر حرف حق باشد فقط گوش ها را کر و حقیقت را ناشنوا می کند در همه حال آرامش خودتان را حفظ کنید.

از اموال شرکت چیزی را دائمی قرض نگیرید : در غیر اینصورت به عنوان سرقت شناخته میشود، هیچ دلیلی برای مالکیت چیزی که به شما تعلق ندارد، وجود ندارد. شرکت شما هیچ بدهی به شما ندارد. کار شما از طریق پرداخت حقوق جبران می شود، اگر این کافی نیست، با رئیس خود در مورد آن صحبت کنید، بهتر از سرقت از دفتر بخاطر ترس از مطرح کردن مشکلات و کمبودها است.

فعال باشید : گاهی اوقات باید برخی کارها را صرفا به این دلیل انجام دهید که محل کار بهتر و دلپذیرتری داشته باشید، نه به این دلیل که اگر این کار را انجام دهید کارمند شایسته‌تری خواهید بود. به عنوان مثال، اگر دیدید روی زمین زباله‌ای ریخته شده است و برداشتن آن وظیفه‌ی شما نیست، نباید از روی آن رد شوید. می‌توانید خودتان آن را بردارید و در سطل زباله بیندازید.

منبع و ماخذ : alexandrite-laser-diode-laser.com

درباره ی مهندسی پزشکی

شرکت پیشرو طب پرشیا با اخذ مجوز رسمی واردات از اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و مجوز واردات و خدمات تجهیزات لیزر از سازمان انرژی اتمی به عنوان اولین عرضه کننده و اولین دارنده گواهینامه بین المللی ISO13485 و ISO9001 در مدیریت کیفیت واردات تجهیزات پزشکی در ایران معرفی گردیده است . جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد مشاوره و فروش تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان شرکت پاسخگوی سئوالات شما باشند . تلفن واحد مشاوره : 021.86029378 تلفن واحد فروش : 021.86028409

مطلب پیشنهادی

تفاوت لیزر الکساندرایت و لیزر دایود چیست

تفاوت لیزر الکساندرایت و لیزر دایود چیست

استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد امروزه به یکی از محبوب ترین شیوه های …